м. Львів

Чистка клапана ЕГР у Львові

Комплексне обслуговування та ремонт автомобілів
Чистка клапана EGR

Чистка клапана ЕГР

Періодична чистка клапана ЕГР необхідна, щоб забезпечити безперебійну роботу двигуна. Деталь відправляє відпрацьовані гази назад в мотор. Завдяки цьому зменшується їх температура, кількість шкідливих речовин, котрі негативно діють на навколишнє середовище. Але в процесі тривалого використання на внутрішніх елементах накопичується нагар. Тому кожні 20 000 - 30 000 км обов’язкова чистка ЕГР, впускного колектора, датчиків.

Коли потрібна чистка клапана ЕГР?


Окрім загально прийнятого терміну очищення, є певні ознаки, котрі допомагають зрозуміти, що елемент забруднений, потребує обслуговування. Погана якість палива негативно впливає на всі системи автомобіля, клапан також, зменшує термін експлуатації. Якщо автомобілем користуються постійно, то чистка клапана ЕГР може знадобитися швидше. Тому варто звертати увагу на такі моменти:

  • втрата потужності двигуна;
  • збільшення кількості витраченого палива;
  • складнощі в наборі швидкості та управлінням;
  • ривки двигуна.
Чистка EGR
Ці ознаки можуть свідчити про пошкодження інших запчастин, тому перед тим, як проводити чистку ЕГР, потрібно зробити комп’ютерну діагностику. В процесі чистки спеціальними датчиками перевіряється наявність помилок у цьому механізмі. До діагностичного роз’єму підключаються датчики, отриману інформацію розшифровують, приймають рішення про подальші дії. Іноді виникає потреба в ремонті або повноцінній заміні деталі.

Вартість чистки EGR

Заміна клапана ЕГР
Від 400 грн.
Замовити послугу
Чистка клапана ЕГР
Від 200 грн.
Замовити послугу
Відключення клапана ЕГР
Від 500 грн.
Замовити послугу

Процедура чистка клапана ЕГР

Для початку перевіряється місце знаходження клапана. Найчастіше він розташований перед впускним колектором. Перевіряється технічна документація, щоб визначити, коли останній раз відбувалася заміна датчика. Ця деталь має обмежений експлуатаційний ресурс 70 000 - 100 000 км пробігу.
Якщо клапан ЕГР давно використовується, проводиться перевірка його справності, щоб замінити при необхідності й уникнути несправностей у майбутньому.

Чищення клапана рециркуляції відпрацьованих газів проводиться після повного демонтажу деталі. Почистити елемент без зняття можна, коли на поверхні є незначні забруднення. Для демонтажу використовують спеціальні гайкові ключі, викрутки. Для карбюратора беруть спреї очищувачі. Також потрібна паста для притирання. Коли знайдене розташування елементу, знімають клему з акумулятора. Деталь демонтується, промивається кілька разів промивкою для карбюратора. Далі роблять розбирання та притирання елементів пастою.
Чистка клапана EGR
Чистка клапана ЕГР відбувається виключно засобами, виробленими для автомобілів. Це можуть бути промивки для гальм, ланцюгів. Головне, уникати жорстких металічних щіток навіть, якщо забруднення серйозні. Метал пошкоджує внутрішню поверхню, тоді в тріщинах нагар накопичуватиметься ще швидке. Можна використовувати пінні спреї, засоби для карбюратора, турбіни, спеціальні склади виробленні конкретно цієї деталі.

Чистка клапана ЕГР ефективна лише, коли пошкодження незначні, тоді після усунення нагару автомобіль працюватиме у звичному режимі, зникнуть ознаки несправності. Коли елемент сильно пошкоджений, тоді виникає необхідність в його заміні. Це доволі дорога процедура, адже потрібно знайти оригінальну запчастину. Тому автомобілісти часто йдуть простішим шляхом, блокують несправний елемент. Для цього встановлюється спеціальна металічна пластина. Також проводять перепрошивку системи, щоб на бортовому комп’ютері не з’являлася помилка. Що потрібно в конкретній ситуації - чистка ЕГР, його заміна чи блокування має вирішувати майстер у Львові з урахуванням стану запчастини.

Послуги, які можуть Вас зацікавити