м. Львів

Видалення сажевого фільтра Львів

Комплексне обслуговування та ремонт автомобілів
Видалення сажевого фільтра

Видалення сажевого фільтра

Сажевий фільтр має в конструкції керамічний елемент для вловлювання частинок незгорілої сажі. Коли деталь наповниться відходами, є кілька варіантів відновлення нормальної роботи. Можна провести видалення сажевого фільтра з повним його відключенням. Саме цей метод використовують найчастіше. Ще два варіанти: зняття і промивання і покупка нової деталі.

Функції та принцип роботи сажевого фільтра

Використання сажевого фільтру стало обов’язковим після встановлення норм токсичності EURO4 в 2005 році. Машину після виробництва можуть не допустити до сертифікації, якщо вона не відповідає нормам. На українському автомобільному ринку можна знайти моделі без цього елементу. Як правило, вони були випущені до 2014 року. Автомобіль без сажевого фільтру працює в нормальному режимі, його відсутність ніяк не впливає на двигун та інші системи.

Перш ніж думати про видалення, важливо розібратися в принципі функціонування. Керує фільтром програма блоку управління мотором. Вона контролює рівень наповнення сажею керамічного елементу. Для цього в конструкції передбачені кілька датчиків: ЕГТ, диференціального тиску, масової втрати повітря. ДМРВ розраховує витрати газів, які були відпрацьовані. ЕГТ контролює температуру. В результаті роботи цих двох елементів визначається щільність газів. Датчик диференціального тиску отримує інформацію про зворотній тиск і визначає скільки сажі в фільтрі.
Якщо рівень відходів в сажевому фільтрі високий відбувається регенерація. Це процес спалювання залишків сажі. Пасивна регенерація відбувається під час руху автомобіля. Якщо температурний режим в ОГ 350-500 градусів, тоді цього вистачає для спалювання частинок. Але в звичайному режимі руху авто така температура досягається не завжди, тому запускається режим активної регенерації.
Видалення сажевого фільтра
Для активного спалювання частинок сажі в фільтрі близько розташованому до коллектора в нього додатково вприскується паливо. Закривається дросельна заслінка, клапан ЄДР. На активацію активної регенерації вказують:
  • білий дим;
  • підвищення холостих оборотів;
  • збільшення витрат палива, масла.
Якщо сажевий фільтр встановлений далеко від колектора, то додатково подається спеціальна рідина. В автомобілях з групою двигунів PSA, тобто Peugeot, Citroen, Ford, Mini є бачок, в який заливається присадка. Його об’єму вистачає на 100 000 км. На моделях VAG (Audi, VW, Skoda, Seat, Porsch), Mercedes, Toyota не має необхідності в використанні присадки

Вартість видалення сажевого фільтра

Фізичне видалення сажевого фільтра
Від 800 грн.
Замовити послугу
Програмне видалення сажевого фіьтра
Від 2800 грн.
Замовити послугу
Чистка сажевого фільтра
Від 3500 грн.
Замовити послугу

Коли потрібно видаляти фільтр?

Експлуатаційний ресурс 60-500 тис. км і залежить dsy від стилю водіння. Якщо машина їздить тільки по місті на невеликій швидкості, то фільтр забивається через 60 000 км. Проблеми з елементом частіше виникають взимку. Важливо використовувати моторне масло для двигунів з сажевим фільтром. Поломка датчиків призводить до включення аварійного режиму і появи кодів помилок:
  • P2002;
  • P2463;
  • P2453.
Видалення сажевого фільтра львів
Якщо забитий фільтр, то автомобіль не розженеться більше 100 км/год.
Усунути несправності допомагає видалення сажевого фільтра. Для відключення знімається блок управління двигуном і від’єднуються дроти від плати. Оскільки кришка ЕБУ запаяна, для цього використовується спеціальне обладнання, яке дозволяє акуратно отримати доступ до внутрішньої начинки системи. Видалення елементу ніяк не впливає на роботу авто. Навпаки збільшується експлуатаційний ресурс масла, зменшується ризик поломок двигуна та проблем з його запуском. Встановлення нової деталі не завжди повертає двигуну колишню потужність, тому часто лише видалення є оптимальним варіантом для забезпечення тривалої безпроблемної роботи авто.

Послуги, які можуть Вас зацікавити