м. Львів

Заглушити клапан ЕГР Львів

Комплексне обслуговування та ремонт автомобілів
Заглушити клапан ЕГР

Чому потрібно заглушити клапан ЕГР?

Клапан ЕГР - це система рециркуляції відпрацьованих газів, яка встановлюється на дизельні та нетурбіновані бензонові мотори. Є обов’язковим елементом для авто, котрі підпадають під норми EURO3 — EURO5. На несправність системи та необхідність відремонтувати або заглушити клапан ЕГР вказують коди помилок P0401, P0403, P0404 – P0409 и сигнал «Check Engine».

Для чого потрібен та як працює клапан?

Клапан ЕГР почали встановлювати на автомобілі ще в 30-х роках минулого століття і тоді він використовувався для збільшення моторесурсу. На той момент основна функція полягала в розбавлені робочої суміші для зменшення температури горіння, яка негативно впливає на експлуатаційний ресурс елементів.

Перед тим як приймати рішення, потрібно розібратися в принципі його дії, який є однаковим на всіх двигунах. Коли виникає максимальне навантаження на середніх оборотах, відбувається подача відпрацьованих газів у впускний колектор. Подається 5-12 % від загального об’єму повітряної суміші. Подачу регулює клапан, який відкривається, коли кількість оборотів двигуна досягає 1500 об/хв. Закривається, коли двигун досягає максимальних або холостих оборотів. Робота елементу регулюється вакуумним або електронним приводом.

В процесі зниження температури в камері згорання ЕГР провокує збільшення сажі у газах. Вона накопичується в елементі. Закисання залишками може призвести до того, що деталь перестане повністю закриватися і гази будуть постійно потрапляти в камеру згорання.

Клапан ЕГР
На таку проблему вказують наступні ознаки:
 • зниження динаміки розгону авто;
 • падіння потужності;
 • збільшення кількості сажі у вихлопних газах;
 • забруднення сажевого фільтру;
 • зниження експлуатаційного ресурсу каталізатора.
Деталь має обмежений ресурс 70-150 км пробігу. Його потрібно міняти або заглушити. Ремонт, обслуговування, чистка агрегату складні і дорогі. Тому частіше після забивання клапану вирішують його заглушити. Відсутність елементу ніяк не пливає на роботу мотору.

Вартість заглушки клапана ЕГР

Програмне відключення клапану ЕГР
Від 2500 грн.
Замовити послугу
Фізичне відключення клапанну ЕГР
Від 400 грн.
Замовити послугу
Чистка клапану ЕГР
Від 400 грн.
Замовити послугу

Як заглушити клапан ЕГР?

 • Видалити повністю.
 • Поставити заглушку.
 • Відключити управління.
Елемент видаляється повністю з системи. Інший спосіб - встановлення заглушки. На деталь монтують металічні пластини, які не пропускають гази. Проте навіть, якщо він не працюватиме, на екрані панелі управління все одно буде вибивати код помилки. Заглушити клапан ЕГР повністю можна лише провівши програмне відключення та перепрошивку контролера. В деяких випадках додатково встановлюється емулятор правильних показів, який дозволяє уникнути виникнення кодів помилок. Заглушити програмно - це найбільш дієвий спосіб. Адже управління елементом відбувається саме електронно і якщо сигнали відсутні, то клапан працювати не буде. Якщо стерти прошивку, то навіть при наявності деталі в системі він не функціонуватиме.
Заглушити клапан ЕГР Львів
Видалення елементу дозволяє отримати такі переваги:
 • зменшення забруднення системи впуску;
 • збільшення чутливості педалі газу;
 • зникнення помилок з екрану;
 • збільшення ресурсу масла;
 • збільшення потужності двигуна на невеликих оборотах;
 • відсутність витрат на ремонт та заміну елементу.
Відчути усі переваги можна лише тоді, лише заглушивши системно з використанням спеціального програмного забезпечення. Без втручання в управління, будь-які заглушки і навіть механічне видалення не буде ефективним. Не варто намагатися заглушити самостійно, а звертатися в сервіс, де є необхідне обладнання.

Послуги, які можуть Вас зацікавити